Вироби шкільних умільців

Краса рідної природи не тільки милує наші очі, вона вчить створювати красиве, жити у творчому тандемі з природою. Природа щедро віддає своє багатство літом і зимою, весною і восени. Ліс і луг дає для твоєї майстерні насіння і плоди, шишки, пелюстки квітів. Дари природи у твоїх руках стають забавними тваринками, ніжними букетами, цікавою прикрасою. Все незвичайне ховається у самому звичному, буденному. Справжній майстер повинен бути спостережливим і обережним до навколишнього світу.

Праця і творчість – два крила людського буття. Їхнє поєднання сповнює життя людини стає сенсом, піднімає особистість в очах інших, викликає почуття. Кожна дитина може здивувати, навіть та, що має низьку успішність чи мало дисциплінована. Розвиваються творчі здібності, виявляються обдаровані діти, досягають певного рівня майстерності. Все, що ми можемо, ми робимо, а що не зможем — зроблять інші.

Вже багато років поспіль учні нашої школи мають унікальну можливість поринути у витіюватий світ кукурудзяних феєрій з майстер-педагогом Мороз Л.М. Тонкощі орігамі з особливою дбайливістю передають учням майстери-педагоги Белінська Л.Л. , Ладиженська В.С. , Коломійчук Л. І, Заболотна Т.С. Індивідуальній роботі з учнями, що сприяє розкриттю їхніх творчих здібностей і талантів приділяють усі вчителі школи.

Вчитель біології, педагог-організатор Г.А. ЧайкаІСТОРІЯ

Модульне орігамі — техніка складання орігамі, яка, на відміну від класичного орігамі, використовує в процесі складання декілька аркушів паперу. Кожен окремий листок складається в модуль за правилами класичного орігамі, а потім модулі з'єднуються шляхом вкладання їх один в одного, з'являється при цьому сила тертя не дає конструкції розпастися.

Перша згадка про модульне орігамі зустрічається в японській книзі «Ranma Zushiki» Хаято Охоко в 1734 році. Вона містить гравюру, що зображає групу традиційних моделей орігамі, одна з яких — модульний куб.

Також ряд моделей модульного орігамі існує в китайській традиції паперового складання, особливо примітні лотос, зроблений з "паперу щастя".

Незважаючи на давню історію модульного орігамі, більшість традиційних фігурок все ж складені з одного аркуша паперу. Можливості, властиві модульним оригамі, не розвивалися аж до 1960-х, коли дану техніку відкрили заново Роберт Нейл в США і, пізніше, Міцунобу Сонобе в Японії. З тих пір модульне орігамі популяризувати і широко розвивалося і зараз воно представлене тисячами робіт.

ОБМЕЖЕННЯ І ОСОБЛИВОСТІ

Залежно від способу з'єднання модулів між собою можна отримати ту чи іншу конструкцію. Моделі модульного орігамі можуть бути як плоскими, так і тривимірними. Перші зазвичай представлені багатокутниками (їх зазвичай називають підставками) , зірками, вертушками і кільцями, другі ж — правильними многогранниками або їх композиціями....

КУСУДАМА

Одним з найбільш часто об'єктів, що зустрічаються є кусудама — об'ємне тіло кулястої форми, зібране з паперових квітів. У давнину японці використовували складені з паперу кусудама для лікування хворих, складаючи всередину лікувальні трави і підвішуючи кусудама над постіллю хворого. Основою кусудама, як правило, є який-небудь правильний багатогранник (найчастіше куб, додекаедр або ікосаедр). Дещо рідше (в силу більшої складності і трудомісткості виготовлення) за основу береться напівправильні багатогранник. Складові частини кусудама не вбудовуються один в одного, а часто склеюються або навіть просто зшиваються разом ниткою. Зараз кусудама іноді називають будь-який об'єкт модульного орігамі кулястої форми.

v Новини i 05 лютого 2013 Свердликівський Василь Дмитрович
comments powered by Disqus