Історія школи

Історія нашої школи починається ще з 1878 року, коли в селі діяла церковна школа, яку було замінено на міністерське однокласне народне училище. Крім того, в 1897 р. відкрито школу грамоти для дівчаток. У 1914 р. була побудована земська школа на дві класні кімнати. Це була чотирикласна школа у якій навчалося до 90 дітей. Вони мали змогу одержати освіту за 3-4 класи. У 1930 році школу було реорганізовано в семирічну (ШКМ тобто, школа колгоспної молоді) , до будинку добудували ще три класні кімнати.

Зі спогадів Караванського Володимира Євгенійовича слідує, що на той час в школі працювали такі вчителі як Виштикайло Михайло Петрович та його дружина Виштикайло Лукерія Гаврилівна, Горовенки — Іван Семенович та Валентина Кіндратівна, Соханевис Ніна Всеволодівна, брати Лука та Кость Захарович Капелюшні та Чорнобай, Пославський, Рисюк, Красовський (вибачте, відомі тільки прізвища). У 30-х роках розпочинав свою педагогічну діяльність доктор історичних наук, професор Одеського Національного університету ім. І.І. Мечнікова Вольський Серафим Андрійович.

У перші дні після звільнення від німців у березні-квітні 1944р було затверджено штат Грузької школи: Каленниик Олексій Пантелейович –директор, учитель 1-4 класів, Дяченко Л. С — біолог, Соханевич Б.В. — мова літ (уч. мови та літератури) , Коломійчук Н.Г. — мова і літ, Капелюшна А.В. — мова і літ, Бутенко Ю.М. — учитель 1-4 кл, Дяченко С.М. — учитель 1-4 кл. (на фото піонервожата Жилко Анна Григорівна приймає рапорт голови ради дружини, 60-ті роки)

У 1955 році школу із семирічної реорганізували в середню. Головний будинок школи двічі добудовувався, було збудовано новий корпус, де розміщались майстерня та початкові класи, але в 1994 р. школу визнано аварійною і навчання продовжують у бувшому будинку контори колгоспу, який було надано головою колгоспу Кучером Іваном Васильовичом (нема нічого більш довговічного за тимчасове).

І.М. Смуток

v Статті i 21 квітня 2014 Свердликівський Василь Дмитрович
comments powered by Disqus