Вечорниці на Андрія

3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія. Його відзначають 13 грудня i вважають днем пам' яті мученицької смерті одного iз дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.

За церковними легендами святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов до місцевості на якій в майбутньому було збудовано Київ. На одному з пагорбів він поставив хрест i сказав: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа». Згодом там, де він установив хрест, споруджено Андріївську церкву.

Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. Класний керівник 11 класу Наталія Василівна Корованюк, її учениці Н. Краснопольська і К. Непотенко провели з школярами вечорниці. Гостей пригощали смачними стравами. Дівчата ворожили. Сміливці брали участь в конкурсах, а бажаючі кусали калиту. Весело і цікаво пройшов позакласний захід.

v Новини i 13 грудня 2014 Свердликівський Василь Дмитрович
comments powered by Disqus