1 Вересня - День знань!

Дорогі учні, шановні батьки!

Щиро вітаю Вас із чудовим хвилюючим святом — Днем Знань!

[img /news/veresen/ditky]День знань|left[/img]

День знань – це перші дзвінки і хвилювання, море квітів та білих бантиків, і, звичайно, традиційні святкові уроки. Це довгоочікуваний день для тих, хто вперше переступить шкільний поріг і йде до школи з новими враженнями та сподіваннями.

1 вересня, державним святом його було проголошено 1 вересня 1984 року Верховною Радою СРСР.

У багатьох країнах світу 1 вересня це – насамперед, свято початку нового навчального року. Свято учнів, студентів, вчителів та викладачів. Проте деякі держави мають свої особливості відзначання цього дня.

Україна

Традиційно цього дня в школах проходять урочисті лінійки, присвячені початку навчального року. [img /news/veresen/linijka]Вітання першокласників|left[/img] Прийнято в цей день дарувати квіти своїм вчителям. У середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, як правило, обходиться без лінійок, або влаштовують лінійки лише для першого курсу. У школах проходить перший святковий урок, який кожного року має різні теми, після якого зазвичай вирішуються організаційні питання — іноді видача підручників, для першокласників визначають місця за партами, і на цьому навчальний день закінчується.

Росія

У школах проходять урочисті лінійки, також існує традиція дарувати квіти вчителям, і відбувається перший урок — «Урок Миру».

Вірменія

Першого вересня відзначають «День знань, писемності та літератури». Цього ж дня починаються заняття у ВНЗ і школах, проводяться урочисті збори і традиційний «перший дзвінок» для першокласників.

Туркменістан

Відзначає День знань та студентської молоді. Тисячі першокласників вперше підуть до школи, а вузи республіки поповняться новими студентами. Свято відзначається на самому високому державному рівні.

Німеччина

Першокласники Німеччини відрізняються тим, що у День Знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. [img /news/veresen/nimci]День знань у Німеччині|left[/img] Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі; вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим цікавим його наповнили батьки.

Канада

У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи, коледжу чи університету — вони святкують разом з батьками не День Знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці — Labor Day — і рахується офіційним закриттям літнього сезону. Зазвичай торонтівці сім'ями їдуть за місто на вікенд, або ж смакують барбікю в сусідньому парку. А школа для всіх стартує на наступний день, у перший вівторок вересня.

США

В США навчання починається у серпні або у перший вівторок вересня. Єдиної програми для школярів немає, — кожний штат встановлює їх окремо в своєму територіальному окрузі. Американським учням пропонується система з 3-4 рівнів для вивчення кожного предмету, тобто діти можуть отримувати поглибленні знання, займаючись, наприклад, в класі для «обдарованих». У США немає свята 1 Вересня, мало того, у різних школах навіть в одному штаті навчальний рік починається у різні дні. Нічого особливого у перший день навчання не відбувається: ніяких урочистих лінійок, перших дзвінків, спеціального одягу. Взагалі у США немає класних керівників у школах, класних часів, закріплених класних кімнат, які діти по черзі прибирають щодня, немає також Дня учителя. Усе проходить дуже просто і без церемоній. Учні можуть самі формувати розклад, обираючи з обов'язкового списку предметів, що вони будуть вивчати у 9 класі, що у 10, 11 чи 12. Якщо ти не готовий вивчати, наприклад, алгебру, у 9 класі, то можна почати її вивчати із 11 класу. Головне, що ти маєш до кінця 12 класу прослухати обов'язковий список предметів за 3 роки, аби набрати необхідні кредити для отримання диплому старшої школи

Японія

Японські першокласники ідуть до школи на початку квітня. Шкільна форма не впроваджена на державному рівні та існує лише в приватних навчальних закладах. Єдиним елементом форми може бути кепка – для хлопчиків і панамка – для дівчаток з емблемою школи. Найчастіше головні убори жовті. Це дуже зручно, наприклад, для безпеки самих малят. Яскравий колір впадає в очі водіям, якщо першокласник переходить дорогу.

Великобританія

У Великобританії збираються до школи так само як і в США – у перший вівторок вересня, відразу після Дня Праці. Перевага тут надається приватним школам, — це шанс дитини отримати в подальшому пріоритет при вступі до вищих навчальних закладів. Учні мають безліч можливостей для заняття спортом, адже Англія славиться своїми зеленими долинами, які підходять для занять гольфом, тенісом та верховою їздою.

Швейцарія

Швейцарія – єдина країна, здатна посперечатися з Великобританією за звання «класної кімнати світу». Практично всі приватні школи Швейцарії змішані, за винятком «інституту шляхетних дівчат» Surval Mont-fleuri. Тут дівчаток, окрім загальноосвітніх наук, учать етикету та хорошим манерам.

v Новини i 24 серпня 2012 Свердликівський Василь Дмитрович
comments powered by Disqus